Co je illbruck PU108?

illbruck PU108 je profesionální polyuretanové konstrukční lepidlo pro pevné, rychlé a pohodlné lepení čehokoliv na bázi dřeva. Zvládne ale mnohem více! S PU108 můžete lepit všechno, co voní dřevem: masiv, OSB desky, laťovky, lamina, překližky… Zkrátka na co si vzpomenete. PU108 je certifikováno pro lepení ve vodotěsné třídě D4. Můžete se tedy směle pustit do lepení venkovních konstrukcí.

Dětsky jednoduchá aplikace

Zapomeňte na štětce, špachtle, pistole na tmel a podobné pomůcky. S PU108 budete potřebovat jen běžnou pistoli, která se používá na PUR pěny. Ano, tak snadné to je. Stačí protřepat dózu, našroubovat na pistoli a můžete pohodlně lepit, bez většího úsilí či námahy. Buďte si jistí, že po půlhodinové práci s PU108 vám ruka neupadne!

PU108 není PUR pěna!

Na první pohled vám může připadat, že PU108 je prostě jen polyuretanová pěna, tak proč takový humbuk? Ano, PU108 je produkt na bázi polyuretanu, obal a vyprazdňování vypadá rovněž stejně jako PUR pěna. Že se nejedná o pěnu však poznáte už několik vteřin po nanesení lepidla na dřevo. To, co zpočátku vypadalo jako pěna se před očima začne měnit v tenký film medové barvy. Pak stačí přiložit druhou část lepeného dřeva, krátce přitlačit a máte hotovo! Po 45 minutách už spoj nerozbijete.

Tenký až neviditelný spoj

Nezničitelnost spoje už po 45 minutách je hlavní zbraní lepidla PU108. Lepidlo se však pyšní i jinými zajímavými vlastnostmi: například precizností lepeného spoje. Už 30 minut po aplikaci můžete spoj bez obav přebrousit. Výsledkem je vlasově tenký spoj, který je pro lidské oko těžko postřehnutelný. Neviditelné spoje využijete všude tam, kde potřebujete, aby lepené dřevěné segmenty působily jednolitě, třeba u výroby schodnic.

Nechcete investovat do aplikační pistole? Nemusíte!

Výhodou PU108 je nenáročná aplikace díky běžné pistoli na PUR pěny. Pokud ji však nemáte, nezoufejte! Díky univerzálnímu ventilu na dóze můžete použít i klasickou aplikační trubičku. Tu jednoduše našroubujete na ventil, protřepete dózu a můžete začít lepit.

Proč budete chtít lepit s PU108?

 • Potřebujete nezničitelný spoj do 45 minut
 • Chcete 1 lepidlo pro interiér i exteriér
 • Máte za úkol dosáhnout nezničitelného a neviditelného spoje
 • Dáváte přednost pohodlné a rychlé práci
 • Milujete preciznost a čistotu

Pár věcí, které se mohou hodit

 • PUR čistič AA290
 • Až dolepíte, očištěte svou pistoli títmo přípravkem. Je vždycky lepší udržovat svůj nástroj v čistotě.

 • AA250 Aplikační PUR pistole ULTRA
 • Tato pistole je to nejlepší co můžete mít. Samozřejmě, že dobrou práci odvede i nějaká levnější.

 • Aplikační trubička AA210
 • Pokud nechcete investovat do pistole nebo jste jen nárazový lepiči, nemusíte se bát použít aplikační trubičku. Našroubujete ji jednoduše na ventil místo pistole.